PÉČE O PLEŤ

krem

Aby Vaše pleť byla krásná, svěží, hydratovaná a vyživená doporučuji používat PŘÍRODNÍ KRÉMY firmy Energy. Tyto pleťové krémy pleť nezatěžují a můžete je používat jako denní i noční krém.

Vybírat můžete buď podle typu Vaší pleti, nebo podle intuice.. každý krém má jinou barvu a svoji mandalu. :-)

Přijďte si je vyzkoušet a ovonět do Salonu Ivka. ;-) S výběrem Vám velice ráda pomůžu.

Typy pleti

pece o plet

NORMÁLNÍ PLEŤ

Pokud disponujete normální pletí, je to určitě důvod k radosti. Má jednotnou barvu a jemnou texturu, je stejná na všech částech obličeje. Mazové žlázy pracují vyrovnaně a pleť vypadá jemně a hladce. Pokožka se o trochu více mastí v T- zóně, ale na rozdíl od pleti smíšené jde opravdu jen o malý rozdíl oproti tvářím. Nemusíte používat žádnou speciální kosmetiku, pouze si dávejte pozor, abyste pleť důkladně odličovala, vyživovala krémy pro normální pleť a chránila před sluníčkem.

SUCHÁ PLEŤ

Tenká a jemná se sklonem k olupování a různým druhům podráždění. Suchá pleť má nedostatečný mazový filtr, který by ji chránil, což způsobuje, že působí tence až průsvitně, je citlivější a často se na ní objevují i červené žilky. Už po probuzení nebo umytí mohou majitelky suché pleti cítit pnutí. Výhodou je, že tento typ pleti nemá takové sklony k tvorbě akné a působí tak lépe než pleť mastná. Na druhou stranu se na ní rychleji dělají vrásky a více trpí vlivem počasí.Suchá pleť má problém především s nízkou výrobou mazu je proto žádoucí dodat jí přípravky na olejové bázi. Vzhledem k její citlivosti nezapomínejte ani na UV ochranu. Vyhýbejte se naopak kosmetice, která by pleť zbytečně dráždila.

MASTNÁ PLEŤ

Mastnou pleť poznáte podle rozšířených pórů a lesknutí už po probuzení i krátce po vyčištění nebo zapudrování pleti. Často je spojená také s akné, což způsobuje přebytečný maz, který ucpává póry. Problémy s pupínky vám ale časem vynahradí pozdějším stárnutím pleti.Pleť je také silnější a lépe odolává vnějším vlivům. Používat byste na ni měla kosmetiku, která koriguje tvorbu mazu. Zkusit můžete třeba tonizující přípravky s levandulí nebo habrem. Pokud trpíte na akné, měla byste volit přípravky s antibakteriálními a antiseptickými účinky. Naopak se vyhněte kosmetice s alkoholy, sulfáty a komedogenním přípravkům zanášejícím póry.

SMÍŠENÁ PLEŤ

Smíšenou pleť charakterizuje nerovnoměrné promaštění. Střední partie obličeje (čelo, nos, brada) bývají mastnější a protože je zde víc aktivních mazových žláz, mohou se objevovat pupínky nebo černé tečky. Naopak oblasti tváří, víček a krku jsou sušší a mají i tendenci k pnutí. Někdy vám v případě smíšené pleti nemusí stačit přípravky určené pro tento typ pokožky a musíte tak kosmetiku kombinovat. Lehké gely a přípravky absorbující maz vám pomohou s mastnějšími částmi obličeje, krémy a séra dodávající hydrataci se zase budou hodit pro sušší místa.